Velkommen til Ringbillett, din lokale billettportal!

Forsiden Arrangementer Min side Handlekurv Login Bli medlem Gavekort Kontakt oss ×
Forsiden

Merk!

Billettsalget til dette arrangementet sluttet: 13. august 2023

Bønsnes sommerfestival 2023

Kom til Bønsnes kirke og bli betatt av vakker musikk og middelalderkirkens særegne atmosfære. Bønsnes sommerfestival arrangerer denne sommeren tre konserter.

Siste konsert i serien er søndag 13. august kl. 18.00:

Madeleine Ossum, fiolin
Ingeborg Soot, mezzosopran
Grethe Ulversøy, orgel

Musikerne som avslutter sommerens konsertserie i Bønsnes kirke har alle lokal tilknytning. Fiolinisten Madeleine Ossum er vokst opp i Hole og er kjent blant annet fra NRKs Stjernekamp og programmet “Hver gang vi møtes”, og i 2018 var hun på verdensturné med Aha. Ingeborg Soot kommer fra nabobygda Lier og har sangutdannelse fra København. Grethe Ulversøy er kantor i Hole menighet og leder for Bønsnes sommerfestival. På konserten spiller hun på kirkens orgel fra 1799, som er et av de eldste orglene i landet og ble restaurert i 2010.

De tre musikerne har satt sammen et variert og sommerlig program med musikk av bl.a. Händel, Bach, Ole Bull, Hugo Alfven og Henning Sommerro.

Etter konserten er det gratis kake og kaffe/te på kirkebakken og mulighet for å slå av en prat med musikerne.

Konsertserien er støttet av Norsk Kulturråd, Hole kommune og Sparebank1 Ringerike-Hadeland.

Info:

Tid:

25. juni til 13. august 2023

Sted:

Bønsnes kirke

Forestillinger:

Annonser:

Kart:

Tilbakemeldinger:

Ringbillett ønsker å gi deg en unik handleopplevelse, til dette bruker vi informasjonskapsler (cookies).
Noen av disse er nødvendige for at nettsiden vår skal fungere, andre bidrar til at du skal få en skreddersydd opplevelse.
Ved å trykke «Det er greit» godkjenner du bruken av cookies.